

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | RS-422, RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 450 µA |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 1 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
Stock: 1809
Distributors
pcbx
Unit Price$2.85305
Ext.Price$2.85305
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.85305 | $2.85305 |
| 10 | $2.16388 | $21.63880 |
| 25 | $1.99164 | $49.79100 |
| 50 | $1.89787 | $94.89350 |
| 100 | $1.80851 | $180.85100 |
| 300 | $1.72336 | $517.00800 |
| 500 | $1.64222 | $821.11000 |
| 1000 | $1.56486 | $1564.86000 |
